Your web browser is out of date

Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Qualifying School for the 2021 season

Golfclub:
Golf Club Paderborner Land
Salzkotten 33154
Date:
10/13/2020 - 10/16/2020
Closing date:
10/02/2020 12:00
Golfclub website:
www.gcpaderbornerland.de
Prize money:
€ 3,000.00
Contact the tournament office
Qualifying School for the season 2021.pdf (269.3 KiB)

Results Pre Qualifying

Pre Qualification 1 (105.7 KiB)
Pre Qualification 2 (106.2 KiB)

Q = qualified for Qualifying School (15.-16.10.2020)

powered by Golfbox

Tee times Qualifying School for the 2021 season

Day Tee # Player 1 Player 2 Player 3
Round 2, 10/16/2020
Paderborner Land 2020
08:10 Tee 1 Maximilian Kolleritsch Mark Trnovec Arthur Michaux (AM)
08:20 Tee 1 Clement Guichard (AM) Marc Besso (AM) Severin Soller (AM)
08:30 Tee 1 Sam Testelin Victor Luce (AM) Fabius Wenzlawek (AM)
08:40 Tee 1 Erwan Vieilledent Theophile Girardot (AM) Stan Kraai
08:50 Tee 1 Raphael Denais Victor Marchiset Florian Benner (AM)
09:00 Tee 1 Victor Trehet Leon Breimer (AM) Philip Coles (AM)
09:10 Tee 1 Neal Woernhard Thevenet (a) Bastian Martin Maximilian Gründemann (AM)
09:20 Tee 1 Julien Tholot Frederik Schott (AM) Joao Pinto Basto (AM)
08:10 Tee 10 Leo Mathard Lucas Levy Paul Margolis (AM)
08:20 Tee 10 Philip Bootsma Alexandre Freche Brandon Dietzel (AM)
08:30 Tee 10 Charles Morra Trombetta Lars Buijs Clément Heurtin (AM)
08:40 Tee 10 Christian Verrougstraete Koen Kouwenaar (AM) Matthias Bronnenberg (AM)
08:50 Tee 10 Arnaud Basdevant Dimitri Mary Thomas Colombel (AM)
09:00 Tee 10 Antoine Sammarchi Maximilian Lechner (AM) Justin Farthing (AM)
09:10 Tee 10 Adrien Pinguet Pierre Rabassa Atte Länsiluoto (AM)
09:20 Tee 10 Mike Toorop Edoardo Schiantarelli (AM) Lassi Burman (AM)
12:10 Tee 1 Thibaut Leys Baptiste Mory (AM) Camille BORDONE (AM)
12:20 Tee 1 Lucas Sapin Oliver Rath Mathias Gunzel
12:30 Tee 1 Pierre Joyau Eemil Alajärvi Christian Schwarz (AM)
12:40 Tee 1 Valentin Faure Kevin Hesbois Louis Capon
12:50 Tee 1 Thomas Dorier Gianluca Proietti Leo Andeer (AM)
13:00 Tee 1 Jean-Baptiste Dion Richard Jouven Linus Lang (AM)
13:10 Tee 1 Alan De Bondt Theo Lavergne (AM) Alexandre Liu (AM)
13:20 Tee 1 Dennis Fuchs Hugo Jacquelin Carl Bertrand (AM)
12:10 Tee 10 Mats Markovits (AM) Lukas Exner David Ravetto (AM)
12:20 Tee 10 Georg Martin Schultes Benedict Staben Hugo Esposito (AM)
12:30 Tee 10 Thibault Santigny Adrien Lafuge (AM) Remi FABRE (AM)
12:40 Tee 10 Yannick Gumowski Andrea Grasso (AM) Mathieu Rinaldo (AM)
12:50 Tee 10 Filip Plaszczykowski Benedikt Thalmayr (AM) Tobias Möser (AM)
13:00 Tee 10 Felix Schulz Berry Jole Lars Namu Sarmini (AM)
13:10 Tee 10 Mitchell Schoorl Clemens Gaster Marius CARA (AM)
13:20 Tee 10 Michael Wedema Peter Melching Max-Lauryn Wallenwein (AM)
Round 1, 10/15/2020
Paderborner Land 2020
08:10 Tee 1 Mats Markovits (AM) Lukas Exner David Ravetto (AM)
08:20 Tee 1 Georg Martin Schultes Benedict Staben Hugo Esposito (AM)
08:30 Tee 1 Thibault Santigny Adrien Lafuge (AM) Remi FABRE (AM)
08:40 Tee 1 Yannick Gumowski Andrea Grasso (AM) Mathieu Rinaldo (AM)
08:50 Tee 1 Filip Plaszczykowski Benedikt Thalmayr (AM) Tobias Möser (AM)
09:00 Tee 1 Felix Schulz Berry Jole Lars Namu Sarmini (AM)
09:10 Tee 1 Mitchell Schoorl Clemens Gaster Marius CARA (AM)
09:20 Tee 1 Michael Wedema Peter Melching Max-Lauryn Wallenwein (AM)
08:10 Tee 10 Thibaut Leys Baptiste Mory (AM) Camille BORDONE (AM)
08:20 Tee 10 Lucas Sapin Oliver Rath Mathias Gunzel
08:30 Tee 10 Pierre Joyau Eemil Alajärvi Christian Schwarz (AM)
08:40 Tee 10 Valentin Faure Kevin Hesbois Louis Capon
08:50 Tee 10 Thomas Dorier Gianluca Proietti Leo Andeer (AM)
09:00 Tee 10 Jean-Baptiste Dion Richard Jouven Linus Lang (AM)
09:10 Tee 10 Alan De Bondt Theo Lavergne (AM) Alexandre Liu (AM)
09:20 Tee 10 Dennis Fuchs Hugo Jacquelin Carl Bertrand (AM)
12:10 Tee 1 Leo Mathard Lucas Levy Paul Margolis (AM)
12:20 Tee 1 Philip Bootsma Alexandre Freche Brandon Dietzel (AM)
12:30 Tee 1 Charles Morra Trombetta Lars Buijs Clément Heurtin (AM)
12:40 Tee 1 Christian Verrougstraete Koen Kouwenaar (AM) Matthias Bronnenberg (AM)
12:50 Tee 1 Arnaud Basdevant Dimitri Mary Thomas Colombel (AM)
13:00 Tee 1 Antoine Sammarchi Maximilian Lechner (AM) Justin Farthing (AM)
13:10 Tee 1 Adrien Pinguet Pierre Rabassa Atte Länsiluoto (AM)
13:20 Tee 1 Mike Toorop Edoardo Schiantarelli (AM) Lassi Burman (AM)
12:10 Tee 10 Maximilian Kolleritsch Mark Trnovec Arthur Michaux (AM)
12:20 Tee 10 Clement Guichard (AM) Marc Besso (AM) Severin Soller (AM)
12:30 Tee 10 Sam Testelin Victor Luce (AM) Fabius Wenzlawek (AM)
12:40 Tee 10 Erwan Vieilledent Theophile Girardot (AM) Stan Kraai
12:50 Tee 10 Raphael Denais Victor Marchiset Florian Benner (AM)
13:00 Tee 10 Victor Trehet Leon Breimer (AM) Philip Coles (AM)
13:10 Tee 10 Neal Woernhard Thevenet (a) Bastian Martin Maximilian Gründemann (AM)
13:20 Tee 10 Julien Tholot Frederik Schott (AM) Joao Pinto Basto (AM)